Inteligentny dom urządzenia – co warto mieć?


Inteligentny dom – bezpieczeństwo i wygoda

Inteligentny dom jest nowoczesnym rozwiązaniem umożliwiającym wygodne sterowanie wieloma urządzeniami w domu za pomocą smartfona lub innego urządzenia.Instalacje inteligentny dom – w ich skład wchodzi wiele elementów, które zapewniają cały szereg korzyści, takich jak wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność prądu oraz pieniędzy. Co warto mieć w ramach inteligentnego domu?

Inteligentny dom urządzenia - co warto mieć

Elementy dla bezpieczeństwa, instalacje inteligentny dom

Bezpieczeństwo to chyba największa korzyść, jaką zapewnia system inteligentny dom urządzenia wchodzące w jego skład. Po pierwsze, możliwość sterowania oświetleniem również pod nieobecność w domu sprawia, że możemy imitować swoją obecność. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko włamania. Oprócz tego instalacje inteligentnego domu pozwalają na sterowanie wszelkimi alarmami i czujnikami okien i drzwi, co również pomaga zapobiec włamaniu i umożliwia szybką reakcję po otrzymaniu powiadomienia o zdarzeniu. Podobnie sterować można czujnikami dymu, gazu, zalania, co pozwoli na szybką reakcję w razie np. pożaru. Ważnym elementem dla bezpieczeństwa są również kamery, które możemy zamontować zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu domu i cały czas mieć go na oku. Nie ma więc wątpliwości, że inteligentny dom może uratować nie tylko nasz dobytek, ale również nawet życie. Jest to rozwiązanie bardzo pomocne nie tylko na czas spędzany w pracy, ale również na czas wyjazdu na letni urlop.

Inteligentny dom urządzenia dla wygody i oszczędzania

Podstawowym elementem inteligentnego domu zapewniającym wygodę sterowania wszystkimi urządzeniami oraz oszczędność, są specjalne gniazdka Smart Plug. Dzięki nim nie tylko możemy włączać i wyłączać urządzenia, ale także monitorować zużycie energii i zaoszczędzić prąd, a co za tym idzie pieniądze dzięki niższym rachunkom. Ponadto nie trzeba już wracać się do domu z powodu pozostawionego niewyłączonego żelazka. Można wyłączyć je już poza domem za pomocą telefonu. Warto też zainstalować system umożliwiający sterowanie ogrzewaniem oraz ustawianie optymalnej temperatury. Podobnie warto mieć także możliwość sterowania oświetleniem. Dzięki temu wygodnie możemy sterować wszystkim bez wstawania z kanapy. Obowiązkowym elementem całej instalacji jest oczywiście centralka, która łączy wszystkie wymienione wyżej elementy w jedną sieć z naszym smartfonem, tabletem czy laptopem poprzez połączenie z internetem. Ciekawym rozwiązaniem jest stacja pogodowa, która umożliwia monitorowanie temperatury, wilgotności i ciśnienia zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Pomaga ona przewidywać zmiany pogody i wybrać odpowiedni moment na spacer czy wietrzenie domu.